כיום כמעט על כל מוצר שני מוטבע מראה הפסים הצפופים בשחור ולבן אשר מוכר היטב לכולנו והפך להיות שגור כל כך בעשורים האחרונים. מראה זה אף שימש כאייקון מייצג של תרבות עולם הצריכה בעולם האופנה ובלא מעט יצירות אומנות, אולם ולמרות כל אלו, מעטים בלבד מבינים את הטכנולוגיה בבסיסו של כל ברקוד ובאיזה מידה טכנולוגיה זו שינתה והובילה לשיפור ניכר בכל הנושא של ניהול מלאי ואיסוף נתונים במגוון תעשיות ושימושים שונים.
כיצד זה עובד?
ברקוד כשמו כן הוא, משמש כקוד המורכב מכמה ספרות ואותיות המיוצגות על ידי רצף משתנה של פסים בצבע שחור בעובי שונה ובמרווחים אחרים. סורק או קורא הברקוד נועד לפענח את תבנית הקווים ולתרגם אותה לאחר מכן חזרה אל תווים שניתנים לקריאה. קיימים כמה וכמה סוגים של ברקודים לרבות סורקים אשר באמצעות טכנולוגיות שונות קוראים את הקידוד. בבסיס טכנולוגיית הסריקה של קוראי הבר קוד עומדת פעולה של החזר אור. מהסורק נשלחת קרן אור או לייזר אל רצף הקווים המודפסים על גבי אריזת המוצר.

 

סוגים פופולאריים ונפוצים
באמצעות פוטודיודה נמדדת עוצמת האור המוחזר. כאשר הקוד נקרא וזוהה הוא עובר אל תוכנת מחשב ייעודית שעל ידיה נאספים פרטי המוצר בכללם לרבות אינפורמציה נוספת ורלוונטית לניהול המלאי. קיימים שני סוגי ברקוד עיקריים כדלקמן: סורק לייזר וסורק Imager. בסוג הראשון קורא הבר קוד מפענח וממיר את הפסים לטקסט קריא על ידי שליחה של קרן לייזר. בסוג השני הקורא מפענח וממיר את רצף הקווים לתוכן שניתן לקריאה על ידי שליחה של אור אדום וחיישן הקורא במהירות גבוהה את האור המוחזר.

 

שתי התבניות העיקריות
בסוג האחרון פענוח התמונה לרבות המרתה נערך על ידי צילום הברקוד. שתי הצורות המרכזית של תבניות ברקוד הן: בר קוד חד מימדי- 1D שיכול לייצג עשרים תווים לכל היותר ובר קוד דו מימדי 2D- תבנית גרפית מורכבת שמסוגלת לייצג כמות גדולה במיוחד של עד אלפי תווים. שיטת הקידוד והסריקה היא חלק אינטגראלי ממגוון תעשיות הן לתהליכי הייצור וההפצה והן לניהול המלאי והאחסון.
להזמנות צרו קשר בטלפון: 03-9718787
info@globe-tag.com