אתם בוודאי שואלים את עצמכם מי צריך מסופון? בעידן בו הכל מתמזער, משתכלל ומתנייד גם בתי העסק עוברים מהפכת חדשנות ושכלול. כל בית עסק שקיים למטרת רווח, בין אם מדובר בחנות פרטית קטנה ובין אם ברשת חנויות בינלאומית עסקינן, קיים בו הצורך לתת שירות מהיר ועדכני ללקוחותיו. אחת הדרכים הטובות והיעילות לתת שירות מהיר, יעיל, מבלי לתת ללקוח להמתין היא הדרך המוכרת כבר לעסקים רבים – המסופונים. מסופון הוא למעשה כלי עזר קטן שמאפשר מספר פעולות: ניהול וספירת מלאי, מעקב אחרי פריטים ומוצרים, קבלת נתונים וזיהוי מוצרים. המסופון מעביר ומקבל נתונים באמצעות תוכנה ייעודית לתוכנת המלאי המרכזית. למעשה, באמצעות המסופון ניתן לקבל כל מידע אשר קיים בתוכנת המלאי המרכזית, מכל מקום בעסק בו תהיה, מבלי שתצטרך לגשת למחשב הראשי או למחסן.

מסופון – הסוף להמתנה

יתרונותיו של המסופון רבים עד מאוד, אך הבולט מבין כולם הוא העובדה ששימוש במסופון מקצר את זמן ההמתנה של הלקוח. במידה והגיע לעסק לקוח שמעוניין לדעת מחיר, כמות במלאי או פרטים שונים לגבי מוצר מסויים, ואין המוכר יודע את הפרטים בע”פ, בדיקה זריזה במסופון תאפשר גישה לכל אותם פרטים רלוונטיים. בנוסף לשירות היעיל והמהיר שניתן לספק ללקוחות באמצעות המסופונים, ספירת המלאי, בדיקת פריטים ותמחור מוצרים הופכים גם כן למהירים, יעילים ונוחים יותר. המסופון מאפשר קבלת מידע מספקים וסוכני מכירות תוך איגוד המידע תחת ממשק אחד, ואיתור מהיר של מוצר במחסן המייעל את שיטות העבודה ושינויי תהליכים בעסק.

 

מסופון – רק לבחור ולרכוש
כיום חידושים בתחום המסופונים הולכים ומעלים את רמת מהירות ויעילות העבודה. קיימים דגמים שונים למסופון, כל אחד מתאים לממשק ודרך פעולה שונה. היום ישנם מסופונים המתוכנתים לצלם ולעבד תמונה, להכניס נתונים בצורה מהירה בעזרת מקלדת אותיות, לאחסן כמות זיכרון רחב מאוד, ואף עמידים לתנאי שטח קשים של חום, קור ורטיבות. ישנם מסופונים המתאימים לסוגי עבודה שונים כגון מחסן, מכירות, מלגזות, תחום הקמעונות ועוד. כל מה שצריך זה לבדוק את הדגמים השונים, לבחור את הדגם הרצוי, לפי דרישות תנאי העבודה ולרכוש. מכאן והלאה תהפוך העבודה לנוחה, נעימה ויעילה יותר.