חברות רבות נוהגות לעשות שימוש במכשיר קורא ברקוד על מנת לקצר את זמן העבודה ולהפוך את העבודה ליעילה, מדויקת ואמינה. קורא הברקוד הומצא בשנות השישים אך נהיה פופולארי בשנים האחרונות בתחום המסחרי. סורק ברקוד מזהה חפצים באמצעות קריאה של קוד דיגיטלי המוטבע על אותם חפצים. מטרתם של קוראי הברקוד היא לפענח את הקוד הדיגיטלי ולהציג מידע מלא על אותו מוצר או חפץ.

מהו בעצם ברקוד?

קוד דיגיטלי אשר מורכב משילוב של פסים שחורים ולבנים ברווחים מסוימים נקרא ברקוד. כיום, נהוג להשתמש בברקוד במיוחד במחסנים בהם יש צורך באיסוף מידע על מוצרים רבים על מנת לבצע ספירת מלאי ואחסון יעיל ומסודר. קודי ברקוד הפכו להיות שימושיים במיוחד בתחום תעשיית המזון, ההיי-טק ועוד. בנוסף, ברוב בתי החולים ניתן למצוא שימוש רב בקודי ברקוד דיגיטליים אשר מקלים על עבודתן של האחיות.

תהליך קריאת ברקוד

סריקה של הפסים השחורים והלבנים שהם בעצם הברקוד הדיגיטלי על ידי סורק ברקוד מאפשרת קבלת מידע מלא על המוצר. קורא ברקוד מבצע פענוח של אותם פסים ומעביר את המידע אל המחשב בו מותקנת תוכנה המתאימה לקבלת המידע מקורא הברקוד ושמירת המידע במחשב. המכשיר עובד באמצעות סריקת קרן אור אשר עוברת על גבי הברקוד וקוראת את כל התווים והמספרים המרכיבים את הקוד. קוראי ברקוד משמשים למטרות שונות וביניהם ספירת מלאי וניהול מוצרים מדויק.

סורק ברקוד

קוראי ברקוד

ניתן להבחין בשלושה סוגים שונים של קוראי ברקוד:

  •  פועל באמצעות סריקת לייזר
  •   פועל באמצעות אור רגיל
  •   קורא ברקוד אשר מבצע קריאה באמצעות חיישנים

קוראי הברקוד הידניים נחשבים כיום למאוד נפוצים בעיקר בכלל היותם ניידים. קורא ידני הוא קל לתפעול, מבצע קריאה באופן מהיר ובעיקר נפוץ בשימוש על ידי חנויות. לעומתו קורא תעשייתי פחות נפוץ כיוון שהוא נייח. היתרון המשמעותי של סורק ברקוד זה הוא האופן בו הוא מבצע את הסריקה. קורא ברקוד תעשייתי פועל באמצעות קרן לייזר אדומה אשר סורקת את הברקוד באופן מהיר ומדויק.

למגוון סורקי ברקוד

ליצירת קשר התקשרו 03-9718787 או לחצו כאן